Okresní soutěž v Panoším Újezdu

okresní soutěž v panoším újezduŽeny opět nezklamaly a jsou vícemistrem našeho okresu

5. června 2010

Deštivý týden v sobotu vystřídalo přímo tropické počasí, které v každém z nás probouzelo lenost a jen těžko jsme hledali síly k jejímu překonání. Na okresní soutěž v Panoším Újezdu se sjelo 12 družstev mužů a 7 sedm ženských družstev, přičemž v obou kategoriích měl SDH Krakov svá želízka v ohni.

Jako první přišla na řadu štafeta 4x100 metrů. Muži měli obě štafety časově vyrovnané, takže diskvalifikace rychlejší štafety neměla na konečný výsledek žádný vliv. Po první disciplíně byli naši muži pátí, krakovské ženy začaly závod o něco úspěšněji – s druhým místem. Následoval běh na sto metrů, po kterém si oba naše týmy dokázaly udržet výchozí pozici. Muži skončili v běhu na sto metrů čtvrtí, ženám opět patřila výborná druhá příčka.

Celá soutěž se v tropickém počasí vlekla, navíc po několika provedených útocích se rozbil levý terč a po nekonečně dlouhé technické přestávce bylo nutné upravit pravidla útoku tak, aby byl jeho čas měřen jen do nastříkání pravého terče. Jako první z našich týmů nastoupila na start útoku děvčata. Zadek útoku, který se na okrskové soutěži krakovským ženám povedl na výbornou, byl v porovnáním s okresní soutěží jako nebe a dudy, a proto v této disciplíně skončily naše hasičky až na 6. místě. Koš byl prokletý i u mužského útoku, ale i přes zaškobrtnutí nakonec měli naši muži slušný čas a v útoku skončili na 5. místě.

Vyhlášení výsledků jsme se díky zdržení při útocích dočkali až o půl sedmé. Muži po 3 disciplínách zůstali na svém a odjížděli z okresu s pátým místem. Krakovským ženám ke konečnému výsledku dopomohla notná dávka štěstí, neboť nepovedený útok neměl nakonec na závěrečné výsledky žádný vliv a naše hasičky si tak z okresní soutěže odvezly pohár za krásné 2. místo.

dnes, pondělí 29. 4. 2024
oblačno 21 °C 7 °C