Okrsková soutěž Hvozd

Soutěž ve Hvozdě

Okrsková soutěž ve Hvozdě

2. května 2009

Prvními tradičními soutěžemi v požárním sportu bývají obecně okrskové soutěže. Ta naše se každoročně koná na fotbalovém hřišti ve Hvozdě a jinak tomu nebylo ani letos. Želízkem v ohni obce Krakov byla dvě družstva – mužů i žen. Kromě našich zástupců se mužské kategorie účastnilo dalších 7 sborů, ženské kategorie další 3 sbory.

Na okrskových soutěžích družstva porovnávají své síly ve dvou disciplínách – běhu na 100 metrů a požárním útoku. Hvozdecké okrskové kolo začalo v parném květnovém odpoledni právě během na 100 metrů. V této disciplíně SDH Krakov zaznamenal historický úspěch, především v ženské kategorii. Pohár za nejrychlejší stovku ze všech zúčastněných hasiček si odnesla členka místního sboru Kristýna Benešová, s druhým nejrychlejším časem doběhla Michaela Steidlová, taktéž členka krakovského sboru. Do další disciplíny tak naše ženy vstupovaly z 1. místa v běhu na 100 metrů.

Velmi dobře si také při stovkách vedl Pavel Beneš, který odcházel s pohárem za 2. místo v běhu na 100 metrů v mužské kategorii. Konkurence mezi muži je ovšem mnohem větší,  a tak naši muži k požárnímu útoku vstupovali se 3.-4. místem po první disciplíně. Požární útok se pro letošní okrskovou soutěž stal královskou disciplínou obou krakovských družstev. Muži předvedli takřka bezchybný útok a s časem 24,5 vteřiny se tak stali vítězem této disciplíny. Ženy při trénincích zapracovaly na zrychlení zadní části útoku natolik, že se jim to málem stalo osudným. Nasání vody bylo natolik rychlé, že děvčata nestihla natáhnout B hadice a proudařky tak musely stříkat daleko od čáry ke stříkání. Naštěstí cílem útoku byly jen plechovky a právě díky této skutečnosti jsme mohly zprvu beznadějně vypadající útok dokončit v nejrychlejším čase v ženské kategorii.

Výsledky obou našich družstev byly uspokojivé. Ženy nemohly po obou vítězných disciplínách odcházet jinak než s pohárem a diplomem za 1. místo v rámci okrsku i celé soutěže. Muži si rychlým útokem vylepšili reputaci po první disciplíně a umístili se celkově na 3. místě. V rámci okrsku se ovšem stali jasnými vítězi.

Z celkových devíti pohárů (3 za běh na 100 metrů mužů, 3 za běh na 100 metrů žen, 2 za celkové první místo v obou kategoriích, 1 putovní pohár) si krakovští hasiči odnesli 5 a to je výsledek, za který se rozhodně nemusíme stydět :-)