ObecKrakov

Okresní soutěž Slabce

2. kolo požárního sportu ve Slabcích

23. května 2009

Letošní okresní soutěž v požárním sportu se konala 23. května ve Slabcích. Hasičského klání se zúčastnila obě naše družstva, tzn. družstvo mužů i žen. Oproti okrskovým soutěžím bývá účast hojnější – v mužské kategorii soutěžilo celkem 13 družstev, v ženské 8. Okresní soutěž je navíc bohatší o jednu disciplínu, a to štafetu 4 x 100 metrů s překážkami, kterou celý závod začíná. Ve štafetě se muži umístili na 5. místě a ženy obsadily krásnou 2. příčku.

Po této disciplíně následoval běh jednotlivců na 100 m s překážkami. Za vyzdvižení stojí především výkon Míši Steidlové, která doběhla mezi ženami s třetím nejrychlejším časem okresní soutěže. Ale ani ostatní členky SDH Krakov si ve stovkách nevedly špatně, a tak se opět v této disciplíně umístily celkově na 2. místě. Muži v této disciplíně obsadili 6. příčku.

Nejzajímavější disciplínou požárního sportu je útok. Muži v téměř bezchybném provedení odběhli útok s druhým nejrychlejším časem 37,78 s. Náš ženský útok byl poněkud pestřejší, neboť při horlivém zapojování savic si Míša Steidlová zlomila prsteníček na levé ruce. Její elán do požárního sportu ale předčil bolest, a tak celé družstvo žen dokončilo útok ve třetím nejrychlejším čase.

Vyhlášení výsledků se kvůli technickým potížím s časomírou v průběhu celé soutěže posunulo až do pozdních odpoledních hodin, ale oběma družstvům SDH Krakov se vyplatilo počkat. Muži se se stále rostoucí konkurencí vypořádali statečně a ze 13 družstev obsadily 5. místo. Radost žen však byla mnohem větší, neboť po letitém úsilí se konečně projevila první známka úspěchu a z okresní soutěže si odvezly pohár za krásné 2. místo.