Navigace

Obsah

historická technika

Soutěž s historickou technikou v Jesenici

13. června 2009

Letošní již čtvrtou soutěží, které se naši dobrovolní hasiči zúčastnili, byl útok s tradiční hasičskou technikou v Jesenici, takzvané koňky. Soutěže se mohla zúčastnit osmičlenná družstva v jakémkoliv složení, ale pochopitelně, čím více mužské síly, tím větší šance na úspěch. Za tým Krakova odjelo bojovat 7 mužů a jedna ženská posila. Na místě se nakonec sešlo 14 družstev a v 9 hodin mohly být útoky zahájeny.

Koňky se naprosto liší od klasických sportovních útoků - z kádě je pumpována voda do staré ruční stříkačky, která je poháněna silou soutěžících, do druhé ruční stříkačky. Obě klasické stříkačky jsou propojeny hadicí C. Za druhou stříkačku je opět napojena hadice C s rozdělovačem a od něj jdou dva proudy směrem k terčům.

Úspěšné a včasné zakončení útoku není jen otázkou síly a vůle překonat bolest tuhnoucích svalů, ale také taktiky. Po všemožném vymýšlení nejrůznějších vychytávek a nejlepšího rozložení našeho týmu mezi stříkačky jsme nakonec skončili na slušném 5. místě ze 14 zúčastněných družstev a nasbírali tak jako nováčci cenné zkušenosti do dalších let.

Fotografie z akce