Soutěž o nejlepší bábovku

Soutěž o nejlepší bábovkuPorota i diváci ochutnali 21 výrobků

15. března 2014

Oslavu Mezinárodního dne žen jsme v letošním roce byli nuceni díky jarním prázdninám posunout o týden, ale rozhodně bychom ji nevynechali. Již potřetí jsme totiž s oslavou MDŽ spojili také soutěž o nejlepší moučník, tentokráte jsme znovu vrátili k bábovkám. Celé odpoledne zahájili krakovští mladí hasiči pásmem básniček a písniček věnovaným všem zúčastněným ženám. Na závěr svého vystoupení předaly děti našim dívkám a ženám vlastnoručně vyráběná přáníčka a různobarevné petrklíče. Poté se již o zábavu postaral se svými klávesami Václav Chaloupka.

V průběhu odpoledne také hodnotila pětičlenná nezávislá porota 21 výtvorů, které do soutěže upekly nejen místní ženy, ale také muži a děti. Rozhodování poroty nebylo vůbec jednoduché. Hodnotila jak vnější vzhled bábovky, tak vzhled řezu, originalitu a vůbec nejdůležitějším parametrem byla chuť bábovky. Letos poprvé mohli hodnotit bábovky také diváci, kteří se se závěrečným verdiktem poroty víceméně shodli. V kategorii žen vyhrála se svojí bábovkou z čokolády Kateřina Lajpertová, druhé místo obsadila s karamelovou bábovkou Kristýna Benešová a na třetím místě skončila s originální bábovkou z rolády Věra Benešová. V mužské kategorii porotu nejvíce zaujala svou jednoduchostí, originalitou a vzhledem pudinková bábovka Tomáše Hubáčka, na druhém místě skončil David Hubáček a pomyslný bronz si odnášel za svoji bábovku Pavel Beneš ml. O tom, že jsou krakovské děti všestranně nadané, svědčí jejich 5 soutěžních bábovek. V dětské kategorii nejlépe obstál Ondra Volmut, druhou nejlepší bábovku upekla Natálka Volmutová a třetí Kristýnka Trávníčková. Divákům nejvíce zachutnaly výrobky Věry Benešové a Tomáše Hubáčka. Že byly závěrečné výsledky velmi těsné a tudíž všechny bábovky velmi chutné, potvrzuje to, jak se po bábovkách, které mohli všichni zúčastnění ochutnat, jen zaprášilo.

dnes, sobota 8. 5. 2021
oblačno 13 °C 0 °C