Soutěž o nejlepší moučník s oslavou MDŽ

soutěž o nejlepší moučníkPekly ženy, pekli muži, pekly děti

10. března 2013

Loni jsme poprvé oslavu Mezinárodního dne žen ozvláštnili o soutěž v pečení bábovek. Protože tato akce měla velký úspěch, rozhodli jsme se soutěž letos uspořádat znovu s malou obměnou – soutěžilo se v pečení nejlepšího moučníku.

V kategorii žen, mužů a dětí se zúčastnilo celkem 24 „pekařů-cukrářů“ a nezávislá čtyřčlenná porota měla opravdu obtížné rozhodování. Na své si přišly nejen chuťové buňky, ale i další vjemy jako čich a zrak, protože si všichni soutěžící dali velmi záležet i na zdobení moučníku. Nebylo divu, porota hodnotila kromě chuti, která byla nejdůležitější, také vzhled a originalitu moučníku.

Za nejoriginálnější moučník byla nakonec vyhlášena roláda Terezky Brané díky jejímu specifickému zdobení ornamenty. Obecně soutěž ovládly rolády - v kategorii žen vyhrála s roládou s banánem Jana Krobová, v kategorii dětí zabodovala s ovocnou roládou Terezka Braná a mezi muži byl nejúspěšnější Pavel Beneš ml., který poprvé upekl domácí krtkův dort. Nikdo ale neodcházel domů s prázdnou, všichni soutěžící si odnesli drobou cenu do kuchyně. Pro všechny sestry, dcery, maminky, babičky a tety si děti připravily pásmo básniček a písniček a předaly jim vlastnoručně vyrobená přání k MDŽ. Muži zase svým ženám předali pestrobarevné petrklíče. Celou akci provázely klávesy a zpěv Václava Chaloupky.

dnes, středa 24. 2. 2021
jasno 12 °C 4 °C