Pec pod Sněžkou - zimní pobyt

pec pod sněžkouV Peci na nás čekalo pestré vyžití

23. února - 2. března 2013

Po dvou letech jsme se opět společně vrátili na místo činu – do Pece pod Sněžkou. Tentokrát se nám ale vydařilo počasí o poznání lépe. Sice to díky požehnané sobotní sněhové nadílce vypadalo, že jedeme z hor do hor a že do těch cílových hor ani nedojedeme, ale po několika hodinách opatrné jízdy se zadařilo. Po náročné cestě jsme museli zdolat ještě náročnější výstup k naší chalupě U Hančilů, protože nebyla osobním autům přístupná. O co složitější cesta byla, o to byl hezčí její cíl, protože na nás čekala nejkrásnější chata, v jaké jsme kdy vůbec společně byli.

V úvodu týdne nás zaskočila mlha a teploty kolem nuly, ale od středy jsme se mohli slunit a těšit z krásně upravených sjezdovek. Ke sjezdování jsme využívali blízký areál Velká Úpa nebo o něco vzdálenější, ale rozsáhlejší skiareál Pec pod Sněžkou. Jeden den jsme se vydali také na běžky k první stanici Sněžky Růžohorky. Na vrchol naší nejvyšší hory jsme se však tentokráte nepodívali, protože lanovka je dlouhodobě v rekonstrukci. Jeden den jsme vyrazili také společně za zábavou mimo chatu, a to na bowling do Velké Úpy, kde na nás pro poruchu na bowlingové dráze asi nebudou rádi vzpomínat. :-) Všechny večery jsme trávili tradičně pospolu a zábavu nám zajišťovala vždy minimálně jedna společenská hra.

dnes, pondělí 6. 2. 2023
mírné sněžení 0 °C -7 °C