Fotbalový turnaj Krakov

marek hejdaVe finále domácí Krakov nestačil na loňského obhájce Lubnou

16. července 2011

V polovině července opět na celý den ožil krakovský sportovní areál, neboť se zde konal již 11. ročník tradičního fotbalového turnaje. Sportovního klání se zúčastnilo 8 družstev – domácí Krakov, Krakovec, Malinová, Hvozd, Jesenice, Lubná, Petrovice a Zavidov. Ráno vedoucí týmů rozlosovali družstva do dvou skupin po čtyřech, v nichž všichni hráli systémem každý s každým. Vítězové obou skupin se potkali ve finále, družstva na druhých místech ve skupině se utkala o bronz. O dalším umístění rozhodovalo lepší skóre nebo výsledek vzájemného zápasu.

Ze skupiny A postoupil do finále s přehledem domácí Krakov, skupina B byla o poznání vyrovnanější a hned 3 týmy získaly stejný počet bodů. O konečném pořadí ve skupině B nakonec rozhodl výsledek vzájemných zápasů. Na vzájemné zápasy se nejlépe vedlo Lubné, která nakonec zaslouženě porazila domácí Krakov 3:1 a získala tak podruhé v řadě zlatý putovní pohár. Krakovští z turnaje odcházeli s pohárem za druhé místo. V utkání o bronz se potkal Krakovec se Zavidovem. Krakovec předvedl výborný výkon a přestřílel Zavidov 3:1. Krakovečtí tak dosáhli historického úspěchu a jako dřívější outsideři turnaje vybojovali 3. místo. Na 4. místě tedy skončil Zavidov, Petrovice odjely s 5. místem, na 6. místě se umístila Jesenice, 7. skončil Hvozd a již tradičně poslední 8. místo si rezervovala Malinová.

Při vyhlášení turnaje byli oceněni také jednotlivci. Trofej za nejlepšího střelce si odnesl Petr Souček z Lubné, nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Marek Hejda z Krakova a nejlepším brankářem se stal Zdeněk Pleštil ze Hvozda. Zvláštní ceny jako sympaťák turnaje si odnesl Tobiáš Kořínek z Krakovce, diplom pro nejlepšího fanouška si za svůj transparent odnesli Ultras Malinová a další speciální cenu získal Jan Čech jako nejaktivnější sběrač míčů. Památeční trofej také obdrželi turnajoví rozhodčí Zdeněk Polívka a Jiří Lédl.

Divákům zpestřilo fotbalové zážitky také několik kulturních vystoupení. Jako první zavítal do Krakova Petr Ulrich, člen Základní kynologické organizace Rakovník, a jeho kolega pan Kvapil s rotvajlerkou Brixinou. Ta všem divákům předvedla stopu na ploše stadionu, poslušnost i aport. Největší úspěch sklidil pan Ulrich s ochraným rukávem, kdy se nebál vydat rotvajlerce napospas. Dva dobrovolníci pak mohli sílu stisku rotvajlerky přes rukáv i její tíhu v běhu sami vyzkoušet. Kolem třetí hodiny odpolední předvedl svůj exhibiční zápas Rugby Club Rakovník. Kapitán klubu Michal Topinka nejprve divákům za pomoci svých spoluhráčů názorně vysvětlil pravidla tohoto netradičního sportu a poté hráči sehráli zkrácený exhibiční zápas rugby. Před velkým finále dorazil z dálky také šanovský koňák Vladimír Špáňa a se svým koněm předvedl nezapomenutelné westernové vystoupení ve stylu Divokého západu. Na své si přišly také děti, kterým v průběhu dne pořadatelé připravili několik soutěží o sladké ceny.

Sluší se poděkovat všem zúčastněným fotbalistům, kteří hráli fair play, dobrovolníkům, kteří se podíleli na přípravě turnaje, sponzorům, rozhodčím a Maty&Máchalovi za zajištění občerstvení během celého dne i na večerní zábavě. Největší dík patří všem, kteří se postarali o kulturní zpestření turnaje, tedy pánům Ulrichovi a Kvapilovi ze Základní kynologické organizace Rakovník, všem hráčům Rugby Clubu Rakovník a Vladimíru Špáňovi.

Závěrem je dobré zmínit ty, kteří finančně nebo materiálně zajistili průběh této akce. Obec Krakov, občerstvení Maty&Máchal, potraviny Alena Bradáčová a potraviny manželé Švarcovi.

oblačno 14 °C -1 °C
sobota 27. 4. polojasno 18/3 °C