Vesnice roku

vesnice roku 2010Krakov opět soutěží ve Vesnici roku

9. června 2010

Po loňském obdržení Zelené stuhy v krajském kole Vesnice roku 2009 jsme se rozhodli dát na nějaký čas této soutěži sbohem a přihlásit se až v době, kdy budeme mít komisi co nového nabídnout. Jenže se začaly ozývat hlasy z nejrůznějších koutů, že by byla škoda nevyužít dalšího potenciálu naší obce, a to společenského života v obci a práce s dětmi.

Devítičlenná komise do Krakova zavítala v horkém červnovém dni v půl druhé odpoledne a věnovala nám 2 hodiny svého času. Připravený program byl bohatý, proto ani nezbyl čas na procházku po obci a po krátkém představení se na obecním úřadě se skupinka porotců rovnou podívala do místní knihovny, poté si prohlédla hasičskou zbrojnici a pak rovnou pokračovala přímo ke sportovnímu areálu, kde už na vzácnou návštěvu čekalo 13 krakovských mladých hasičů. Děti si pro odbornou porotu připravily krátký průřez všemi akcemi, na kterých v průběhu roku vystupují – od jarního odemykání studánky až po předvánoční posezení krakovských občanů a chalupářů. Za svoje vystoupení děti sklidily několikrát potlesk a dokonce se někteří členové poroty ke zpěvu dětí přidávali. Poté naši mladí hasiči ještě předvedli svůj požární útok a už zase spěchali na vystoupení do Rakovníka.

Po kulturním i sportovním pásmu našich dětí všichni usedli do společenské místnosti, kde byly vystaveny obecní a hasičské kroniky, a starosta obce pronesl několik úvodních slov. Poté předal slovo Pavlu Benešovi, který vystoupil s obrázkovou prezentací o společenském životě v obci a o práci s dětmi. Na samý závěr členové hodnotící komise položili několik doplňujících otázek a po dvouhodinovém příjemném povídání odjeli do další soutěžní vesnice.

Celé naše vystoupení bylo orientováno jen na život v obci, práci s dětmi a pospolitost krakovských občanů a chalupářů, vsadili jsme tedy na jediného koně. Zda je život občanů  a dětí v Krakově něčím výjimečný, musí posoudit sama odborná porota. Její verdikt pro nás sice bude důležitý, ale ne rozhodující, protože Vám všem můžeme slíbit, že ať už bude rozhodnutí komise jakékoliv, společenský život v Krakově se nezastaví a bude pokračovat dál stejným, možná i rychlejším tempem.

dnes, čtvrtek 18. 4. 2024
neděle 21. 4. slabý déšť 8/-2 °C