Rokytnice nad Jizerou

rokytnice

Horská výprava do Rokytnice n. J.

7. - 14. února 2010

Velké úsilí stálo sehnat v druhém týdnu měsíce února horskou chatu pro třicetičlennou krakovskou bandu. Nakonec se ale úsilí vyplatilo a my jsme mohli od 7. února postupně najíždět do krkonošské chaty Andrea v Rokytnici nad Jizerou. Rokytnický skiareál nabízí vyžití především pro sjezdaře v lyžařském areálu Horní Domky, který  je nejvýše položeným skiareálem v České republice. Běžecké podmínky jsou v Rokytnici horší, neboť upravovaná dráha v Rokytnici je velmi krátká a za delší vyjetou stopou je nutné překonat větší vzdálenost. Během celého týdne jsme okusili oba sporty, děti navíc bobovaly a odvážnější z nás se svezli z kopce také na gumových duších (tzv. snowtubing). Dlouhé zimní večery jsme si krátili u společenských her, z nichž jednoznačně nejoblíbenější byly Activity, u kterých jsme se smíchem vydrželi dlouho do noci, resp. rána. V pátek večer se poblíž Rokytnice konal Sjezd pašeráků, při němž dobrovolníci v dobovém oblečení se starým lyžařským vybavením a hořícími loučemi sjížděli sjezdovku ve Studenově a skákali z můstku. Některé skoky a pády vypadaly hrozivě, ale nakonec všichni odvážní pašeráci své kaskadérské kousky ve zdraví přežili a mohli si společně se stovkami diváků užít nádherný ohňostroj, který pašerácké sjezdování ukončil. Poslední společný sobotní večer proběhl na chatě ve znamení maškarního reje, proto zde bylo možné potkat prince, princeznu, námořníky, Mexičana, starou babku, uklízečku, fotbalistu, pravěké lidi, jedovaté houby, loupežnici či pistolnici, která měla svůj kolt nabitý „živou vodou“ a všechny dospělé bez váhání oživovala. Týden utekl jako voda a my se opět těšíme na další vícedenní výlet krakovské bandy, jímž bude prázdninové hromadné sjíždění některé z českých řek na raftech.

neděle 21. 4. slabý déšť 8/-2 °C
pondělí 22. 4. déšť se sněhem 6/-1 °C