Rafty Vltava

rafty vltavaTřetí pokořenou řekou našich rafťáků se stala Vltava

2. - 6. července 2010

Jak se říká, do třetice všeho dobrého. Ne, že by se naše předchozí vodácké výlety nepovedly, ale po stojací Berounce a na kempy nepříliš dobře vybavené Ohři byla Vltava výbornou volbou. Jediným kamenem úrazu byl vodácky nejatraktivnější termín na začátku prázdnin, proto na Vltavě často vznikaly do slova a do písmene kolony lodí a raftů a z kempů se stávala mraveniště.

Někteří z nás započali vodáckou výpravu už v pátek, kdy jsme cestou do Vyššího Brodu navštívili zámek Orlík a krokodýlí zoo v Protivíně. V pátek večer dorazili poslední členové naší 34členné výpravy, bylo nám dopraveno našich 6 raftů a nic už nebránilo v sobotu ráno vyplout do přeplněné Vltavy. První den nás čekal krátký, asi 11 km dlouhý úsek se dvěma sjízdnými jezy. Končili jsme odpoledne v Rožmberku nad Vltavou, kde jsme navštívili místní hrad. Ještě v neděli se nás drželo parné letní počasí a za několik málo hodin jsme ujeli nejdelší úsek naší výpravy, 23 km z Rožmberka do Nového Spolí. Odměnou nám byl podvečerní výlet do krásného města a na hrad a zámek Český Krumlov, vytrvalejší z nás ještě večer navštívili místní diskotéku. Probuzení do pondělního rána bylo neveselé, neboť se výrazně ochladilo a spustil se déšť. Nejhezčí část řeky Vltavy, proplutí historickým centrem Krumlova, jsme strávili v pláštěnkách. Odpoledne se už počasí umoudřilo a my se mohli utábořit ve Zlaté Koruně. Strávili jsme další večer s Ergyho kytarou, soutěžemi a na památku si pro nás hlavní organizátoři připravili pamětní vodácké diplomy. Poslední den nás čekal opět úsek dlouhý 23 km a v cíli naší vodácké výpravy, Boršově nad Vltavou, jsme ukotvili právě včas, neboť chvíli po našem příjezdu propukla bouřka a prudký liják.

Letošní ročník považujeme za obzvláště vydařený a jsme zvědaví, zda se nějaká další česká řeka dokáže povznést nad úroveň Vltavy.

dnes, sobota 20. 4. 2024
neděle 21. 4. slabý déšť 8/-2 °C