Nohejbalový turnaj

nohejbal krakov  Velikonoční nohejbalový turnaj v Krakově

3. dubna 2010

Druhý ročník velikonočního nohejbalového turnaje doprovázelo vskutku aprílové počasí. Přesto na Bílou sobotu dorazilo všech 12 přihlášených družstev, což byla maximální kapacita letošního turnaje. Ve většině tříčlenných týmů byli zástupci domácích, ale našla se i mužstva složená z přespolních nohejbalistů. Jména týmů sršela nápadem, považte sami – Perestrojka, Máš čas?, Qíčepu, Sborná Krakov, Al Kaida, Petrovice, ACS, Ještěrka Krakov, Tři čuníci, Bernard, Krakovec a Medovina Krakov.

Týmy byly rozděleny do čtyř skupin po třech, z nichž první dva postupovaly do osmifinále a systémem play off postupně až do semifinále a finále. Do vytouženého semifinále se probojovaly mužstva Qíčepu, Tři čuníci, Ještěrka Krakov a Bernard, přičemž první tři zmíněná družstva obhajovala loňské semifinále, tým Bernard z Malinové byl letošním nováčkem. Z utkání o bronzové medaile nakonec vzešli vítězně nohejbalisté z Qíčepu (Jaroslav Leitner, Ladislav Ullrich a Zdeněk Kopecký), kteří porazili čtvrté Bernardy. Finále se po některých vyhrocených zápasech neslo na přátelské vlně, možná i proto, že oba týmy měly své domácí zástupce. Ve finálovém duelu zvítězila s trochou štěstí Ještěrka Krakov (Pavel Beneš, Martin Vopat, Tomáš Hubáček) a Tři čuníci (Karel Staněk, František Šrédl a Radek Nosál) si odnesli stříbrné medaile.

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024
déšť se sněhem 9 °C -1 °C