Vesnice roku

vesnice roku

Krakov se znovu účastní soutěže Vesnice roku

8. června 2009

Po kratší odmlce jsme se v letošním roce opět s naší obcí přihlásili do soutěže Vesnice roku 2009. V předešlých letech jsme v této soutěži již několik ocenění získali (např. Ocenění Rady kraje za péči o veřejná prostranství a místní komunikace). V rámci soutěže se hodnotí především společenský život v obci, aktivity občanů, péče o veřejné prostranství, zeleň v obci a další.

Hodnotící komise v počtu devíti členů přijela do Krakova v pondělí 8. června v dopoledních hodinách. Protože měla v  tomto dni naplánovánou návštěvu 4 vesnic, každá z nich dostala na své představení jen půl druhé hodiny. Starosta s místními zastupiteli nejprve komisi pozval do prostor obecního úřadu, kde ji stručně seznámil se životem v obci. Zmíněny byly hlavně kulturní a sportovní akce pořádané v průběhu celého roku jak pro děti, tak dospělé. Dále starosta hovořil o plánu výstavby čističky odpadních vod, o údržbě zeleně v obci a především o naší chloubě - nově vybudovaném víceúčelovém sportovním areálu. A protože je lepší odvedenou práci vidět na vlastní oči než o ní jen mluvit, odebrali se členové hodnotící komise společně se zastupiteli na hromadnou procházku obcí. Komise viděla nově zrekonstuovanou studánku v Chaloupkách, pomníček u kapličky, kapličku se zvonicí, pomník padlých hrdinů i památkově chráněnou budovu místního hostince. Někteří členové komise hodnotili velmi kladně péči o zeleň v obci a údržbu krásné rozlehlé návsi. Pomyslnou třešničkou na dortu se však stala až prohlídka nového sportovního areálu, který se krakovským občanům podařilo v posledních letech vybudovat a vloni na podzim slavnostně otevřít. Porota slovy chvály a obdivu rozhodně nešetřila a vytýkala zastupitelům přílišnou skromnost, protože dnešní pohled na sportovní areál je jasným důkazem píle, pracovitosti a pospolitosti místních občanů. Ve společenské místnosti budovy sportovního areálu všichni zúčastnění poobědvali a poté se členové odborné komise vydali do další soutěžící vesnice.

Hodnotící komisi jsme ukázali vše, co stálo za zmínku a rozhodně toho nebylo málo. Konečné rozhodnutí, zda je za námi nějaká práce vidět či nikoliv, už je jen na ní...

dnes, pondělí 6. 2. 2023
mírné sněžení 0 °C -7 °C