Posvícení

posviceni

Posvícení = diskotéka pro děti + večerní zábava pro dospělé

14. listopadu 2009

Kolem poloviny listopadu se v Krakově každoročně drží svatomartinské posvícení. Na své si na večerní zábavě přijdou nejen dospělí, ale také děti na odpolední posvícenské diskotéce. Děti se mohly vyřádit nejen při známých dětských a pohádkových písních, ale jejich rodiče si pro ně připravili celou řadu soutěží, ze kterých děti vždy vyšly vítězně – se sladkou odměnou. Tentokráte se jedna z disciplín přesunula i na večerní zábavu pro dospělé. Byly vybrány taneční páry, které se po dobu soutěže nesměly oddělit. Žena měla vždy na noze uvázaný balónek a jejím posláním bylo ho bránit. Oproti tomu muž měl za úkol prasknout balónek konkurenčních párů. Z nelítostných soubojů nakonec vzešli vítězně manželé Benešovi a odměnou jim byly dva panáky. Diskotékou i zábavou provázela hudba Václava Chaloupky.

dnes, středa 24. 7. 2024
čtvrtek 25. 7. oblačno 21/8 °C