Fotbalový turnaj Hvozd

Turnaj Hvozd

Fotbalový turnaj ve Hvozdě

27. června 2009

Krakovské mužstvo se  fotbalového turnaje ve Hvozdě každoročně účastní od jeho vzniku, letos již podvaatřicáté. Původní „srandamač“, kdy hrál jen domácí celek s krakovským mužstvem o sud piva, který po dobu zápasu stál uprostřed hřiště, se postupem času vypracoval v kvalitní turnaj na úrovni.

Letošního klání, které se konalo v sobotu 27. června na hvozdeckém hřišti, se zúčastnily kromě našeho a domácího mužstva také celky z Petrovic a Panošího Újezda. Turnaj byl zahájen v 10 hodin utkáním dlouholetých rivalů, tj. krakovských a hvozdeckých fotbalistů. Před naše fotbalisty se postavila těžká konkurence, neboť hvozdecké družstvo bylo nabyto známými jmény z nejlepších fotbalových družstev rakovnického okresu. Přesto se Hvozdeckým nepodařilo prolomit dlouholetou éru vítězství krakovských fotbalistů. Radost, klid a rozum při hře našich fotbalistů dokázaly přehrát hvozdecké hvězdy 4:1. Zdálo se, že Krakovským už žádný zúčastněný celek nestojí v cestě za vítězstvím, ale skutečnost byla jiná. Přísně odpískaná penalta v závěru zápasu proti našemu mužstvu v utkání s Panoším Újezdem  zvrátila výsledek celého turnaje. Krakov odcházel s jedním bodem po remíze s Panošákem 2:2. Poslední zápas se stal paradoxem turnaje a noční můrou našeho celku. Původně slabému petrovickému soupeři (v ostatních zápasech prohrál 5:0 a 7:0) přijely na utkání s Krakovem posily a naši fotbalisté Petrovicím podlehli 4:3. Vítězem turnaje se tak nakonec stal i po drtivé prohře s naším družstvem domácí celek, na druhém místě skončil Panoší Újezd, naši o jedinou branku ve skóre odcházeli s bronzovými medailemi a poslední skončily Petrovice, obhájci vítězství z loňska.

Všechna zúčastněná družstva získala hodnotné ceny v podobě pohárů, medailí a poukázek, někteří fotbalisté byli oceněni i individuálně. Nejlepším brankářem byl vyhodnocen gólman Krakova Martin Štiller. Navzdory výsledkům se ale valná část diváků shodla, že ačkoliv v krakovském družstvu chyběla zvučná jména a mnoho z nich ani není registrováno ve fotbalových družstvech, hráli jednoznačně nejlépe ze všech zúčastněných týmů a k lepšímu výsledku jim chyběla jen malá dávka štěstí.

oblačno 14 °C -1 °C
sobota 27. 4. polojasno 18/3 °C