Fotbalový turnaj

Fotbalový turnaj v Krakově

8. ročník tradičního fotbalového turnaje

23. srpna 2008

V sobotu 23. srpna 2008 se v Krakově odehrál již 8. ročník fotbalového turnaje. Všichni příznivci malé kopané se sešli na novém fotbalovém hřišti v devět hodin ráno a celá fotbalová podívaná se protáhla až do pozdních odpoledních hodin. Podle nepěkné předpovědi počasí jsme měli obavy, zda vůbec bude moci celý turnaj proběhnout podle plánu, ale nakonec se počasí umoudřilo a odpoledne už bylo, jak na hru, tak fandění ideální počasí.

Turnaje se z původně nahlášených šesti týmů účastnila nakonec jen čtyři mužstva - domácí Vypita Krakov, 1. DFC United Hvozd, FC Krakovec a Auto-MOBI Jesenice. Hrálo se systémem každý s každým, takže se za celý den odehrálo 6 zápasů, které v přátelském duchu odpískal pan rozhodčí Zdeněk Polívka. Loňské vítězství obhájili fotbalisté z Auto-MOBI Jesenice, na 2. místě skončilo 1.DFC United Hvozd, třetí příčku obsadila domácí Vypita Krakov a na poslední příčce se umístil FC Krakovec.

Ocenění se dočkali i jednotlivci. Pohár za nejlepšího střelce si odnesl stejně jako v loňském roce Martin Vopat z Auto-MOBI Jesenice, nejlepším brankářem se stal Petr Jendele z 1. DFC United Hvozd a nejužitečnějším hráčem turnaje byl Broněk Polcar z FC Krakovec. Zvláštní cenu diváků si odnesl Karel Staněk z Vypity Krakov za fair play, kdy se při utkání s Auto-MOBI Jesenice sám přiznal k ruce před vstřelenou brankou, i když ji rozhodčí původně uznal. Druhou zvláštní cenou diváků byl obdarován Václav Černohorský z Auto-MOBI Jesenice a vyhlášen nejlepším střelcem vlastních gólů. Na samý závěr turnaje si přišli na své nejen hráči, ale i diváci. Za pokutové kopy na nejlepšího brankáře turnaje si odnesli hodnotné ceny Vojtěch Štiller z FC Krakovec i samotný brankář Petr Jendele z 1. DFC United Hvozd. Nejlepším střelcem z řad diváků se stal Vladimír Hubáček.

Celá krakovská fotbalová sobota byla zakončena taneční zábavou, na které se veselili do pozdních nočních hodin jak vítězové, tak i poražení. K tanci a poslechu hráli manželé Vaškovi

Naším společným cílem je každým rokem zvyšovat kvalitu turnaje nejen hodnotnějšími cenami, ale také lepším zázemím pro všechny účastníky. V letošním roce mohli hráči i diváci poprvé využít nově vybudovaný sportovní areál, jehož dominantou je zázemí v podobě šaten, toalet, sprch a místnosti s občersvením, kam se mohli diváci při ranním nepříznivém počasí schovat.

Tato již tradiční fotbalová sobota by se nemohla uskutečnit bez finanční podpory obce Krakov, paní Aleny Bradáčové, pana Josefa Horáčka a společnosti Ranný Architects. Nejen jim, ale také všem zúčastněným, divákům a těm, kteří se na přípravě turnaje aktivně podíleli, patří velké dík.

Věříme, že se stal fotbalový turnaj v Krakově již tradiční událostí, která zpříjemní všem přítomným konec prázdnin, a těšíme se na další, již 9. ročník turnaje v létě 2009.

dnes, pátek 29. 3. 2024
zataženo 17 °C 3 °C