Slavnostní otevření zrekonstruované hasičárny

otevření nové hasičárnyHasiči mají nové zázemí

25. května 2013

Krakovští hasiči tuto sobotu zažili velkou slávu, neboť slavnostně otevírali nově zrekonstruovanou hasičskou zbrojnici. Rekonstrukce v celkové výši téměř půl milionu korun proběhla za finanční podpory středočeského Fondu rozvoje obcí a měst. Slavnostnímu okamžiku přihlíželi nejen členové SDH Krakov a místní zastupitelé, ale zúčastnili se také zástupci OSH Rakovník Štěpán Kejla a Josef Kesler. Pozvání přijal rovněž senátor a náměstek hejtmana Středočeského kraje Marcel Chládek, který pomohl starostovi obce Bořku Švarcovi přestřihnout pásku a společnými silami tak nově zrekonstruovanou hasičárnu oficiálně otevřeli.
Hasičská zbrojnice postavená v roce 1974 získala nejen nový žlutý kabát, ale také byla kompletně vyměněna stará dřevěná okna a dveře za plastová a zabudována výsuvná vrata. Značných změn dostál i interiér zbrojnice. Do hasičárny byla téměř po 40 letech přivedena voda a vybudováno sociální zařízení, které krakovští mladí i starší hasiči, patřící k neaktivnějším na okrese, při svých hojných schůzkách a trénincích postrádali. Hasičárna má také dvě místnosti, kde byly vyměněny stropní obklady a některé elektrické rozvody. Tyto místnosti slouží především krakovským mladým hasičům, kteří zde skladují svoji techniku a využívají hasičárnu k pravidelným schůzkám. Že je takovéto zázemí nepostradatelné, dokazují výsledky. Letošní rok byl pro mladé krakovské hasiče obzvláště vydařený, neboť v celoroční hře Plamen, jejíž 2. kolo se konala tento víkend v Chrášťanech, obsadili  krásné 2. místo ze 13 zúčastněných družstev. Výsledek je o to víc potěšující, že vzhledem k velikosti obce Krakov za kategorii starších nastupují děti velmi rozličného věku, a to od 7 do 15 let. Investice se Krakovským určitě vyplatí, protože kromě mladých hasičů v obci aktivně funguje také mužské i ženské hasičské družstvo.

dnes, úterý 30. 4. 2024
jasno 23 °C 10 °C